Edukacja domowa

Edukacja domowa - prowadzisz szkołę rozszerz swoją ofertę

Prowadzisz szkołę niepubliczną? Rozszerz ofertę i zwiększ przychody!

W ostatnich latach wzrasta liczba jednostek oświatowych decydujących się na nauczanie online w postaci edukacji domowej. Pozwala na to Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59), a szczególnie art. 37 tego aktu prawnego.

Edukacja domowa to samodzielna formuła nauczania, zwykle jednak stanowi rozszerzenie oferty już prowadzonej placówki.

Żeby założyć oraz prowadzić szkołę oferującą edukację domową należy dopełnić wielu formalności (wypełnić i złożyć wnioski do ewidencji i kuratorium, uzyskać odpowiednie pozwolenia, zabezpieczyć się umowami itp. itd). AUXILIA PRAWO OŚWIATOWE prowadzi za właścicieli szkół postępowania formalno-prawne. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni w pełni zająć się zarządzaniem i rozwijaniem szkoły, nie wikłając swojego czasu w skomplikowane procedury i zagadnienia prawne.

Edukacja domowa – podstawowe informacje o usłudze

  • Dla właścicieli prowadzących niepubliczną szkołę podstawową.
  • Dla osób chcących założyć niepubliczną szkołę podstawową.
  • Pomoc prawna przy zakładaniu niepublicznej placówki oświatowej mającej świadczyć usługę edukacji domowej.
  • Wsparcie prawne przy rozwinięciu oferty już istniejącej szkoły o usługę edukacji domowej.
  • W celu rozszerzenia swojej oferty o edukację domową warto rozpocząć przygotowania już kilka miesięcy wcześniej przed rozpoczęciem roku szkolnego.
  • W przypadku zakładaniu nowej placówki, również formalne przygotowanie należy podjąć przynajmniej kilka miesięcy przed planowaną datą otwarcia szkoły.
  • Usługi prawne dotyczące edukacji domowej świadczą prawnicy należącej do Grupy Kapitałowej AUXILIA S.A. kancelarii prawnej LEXBRIDGE. Wyspecjalizowani radcowie prawni Departamentu Prawa Oświatowego pomagają zakładać i prowadzić placówki oświatowe.

Na czym polega proponowana usługa prawna?

Uzyskujesz pomoc prawną w założeniu bądź przysposobieniu placówki do prowadzenia edukacji domowej. Otrzymujesz pakiet wymaganych dokumentów – wniosków, decyzji, zezwoleń czy nawet kwestionariuszy. W ramach realizowanej usługi prawnej wyspecjalizowany w prawie oświatowym mecenas przekazuje niezbędne do prowadzenia edukacji domowej materiały oraz informacje, a także odpowiada na Twoje pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości.

Poszczególne usługi

Formalne zgody na prowadzenie edukacji domowej.

Wnioski niezbędne do założenia szkoły.

Zawiadomienia o wszczęciu i zakończeniu postępowania.

Umowa z rodzicami.

Umowa z pracownikiem.

Statut szkoły.

Wewnętrzny regulamin placówki.

Umowy ze specjalistami (np. terapeuci, logopedzi, psychologowie).

Usługa w zakresie ochrony danych osobowych RODO (w tym polityka prywatności i pozostałe).

Akta pracownicze.

Kontrola kosztów jednostki (katalog kwalifikowanych kosztów).

Kwalifikacje pedagogiczne.

Przegląd dotacji.

Twoje korzyści ze współpracy

Profesjonalna kancelaria prawna LEXBRIDGE.

Specjalizacja w zakresie prawa oświatowego i finansowaniu projektów oświatowych.

Zespół efektywnych prawników z wieloletnim doświadczeniem.

Ochrona prawna.

Zapewnij swojej placówce skuteczną pomoc prawną w prowadzeniu edukacji domowej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.