Auxilia Prawo Oświatowe – Gdańsk

Pomoc prawna i prawnik prawa oświatowego - Gdańsk, Gdynia, Sopot i pomorskie - dla niepublicznych przedszkoli i szkół

Skuteczna pomoc prawna dla placówek takich jak Twoja (szkoła, przedszkole, żłobek itp.)

Przykładasz się do prowadzenia swojej placówki i pełnienia zadań wychowawczych oraz dbasz o swoich wychowanków, starając się zapewnić im najlepsze warunki rozwoju. Od tych zadań odciągają Cię jednak kwestie formalne niezbędne podczas zarządzanie placówką i związane z administrowaniem takim biznesem.

Dlatego pozwól nam zająć się wszystkimi trudnymi kwestiami formalnymi i prawnymi, z którymi zwykle organ prowadzący placówkę niepubliczną wolałby nie mieć do czynienia. Nasza pomoc obejmuje wiele rozmaitych aspektów, w tym także między innymi skomplikowane obliczenia dotyczące rozliczania dotacji oświatowych, które nawet dla wykwalifikowanych księgowych mogą okazać się wyzwaniem. Skrupulatnie zajmujemy się wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi regulacji formalnych i prawnych, tak abyś mógł skoncentrować się na merytorycznym prowadzeniu swojej placówki z pełnym zaangażowaniem.

Od 10 lat wspieramy niepubliczne przedszkola, szkoły i inne jednostki oświatowe oraz wychowawcze. Zaufało nam już 800 placówek. Poświęciliśmy 10 000 godzin, świadcząc usługi konsultacyjne w zakresie prawa dla podmiotów o takim samym profilu jak Twój. Zasięgiem swojego działania obejmujemy także teren województwa pomorskiego, w tym takie miasta jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Wejherowo, Rumia, Reda. Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów, którzy skorzystali z naszych usług i cieszą się profesjonalnym wsparciem w trudnych kwestiach formalnych. Nie trać czasu na zmaganie się z problemami, które możemy rozwiązać za Ciebie.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

ODDZIAŁ GDAŃSK

AUXILIA PRAWO OŚWIATOWE

tel. 661 078 898

e-mail: info@auxilia.pl

ZASIĘG ODDZIAŁU W GDAŃSKU

Oddział Gdańsk, Gdynia, Sopot Auxilia Prawo Oświatowe swoim zasięgiem obejmuje obszar województwa pomorskiego. Warto wymienić największe miejscowości w pomorskim, do których docierają nasi prawnicy z pomocą prawną dla prywatnych przedszkoli i szkół: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Rumia, Reda, Chojnice oraz inne.

Wspieram niepubliczne przedszkola i szkoły na terenie Gdańska i województwa pomorskiego

Jakie korzyści niesie za sobą nasza pomoc prawna dla niepublicznych placówek oświatowych?

 • Nasze porady prawne skierowane są do organów prowadzących różne jednostki systemu oświaty, takie jak niepubliczne przedszkola, prywatne szkoły, żłobki i kluby dziecięce, domy wczasów dziecięcych, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, bursy oraz inne rodzaje placówek oświatowych.
 • Korzystając z naszej usługi stałej opieki prawnej, zapewniasz swojej placówce oświatowej regularne wsparcie i pewność działania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dostarczamy ciągłe wsparcie i monitorujemy wszelkie formalne procesy zachodzące w Twojej prywatnej jednostce oświatowej. Pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów i wyzwań, z którymi możesz się spotkać w codziennej pracy. Dzięki naszej pomocy prawnej, Twoja placówka oświatowa może skoncentrować się na priorytetach edukacyjnych, mając pewność, że wszystkie aspekty formalne są w należytym porządku i zgodne z obowiązującymi przepisami.
 • Wybierając nasze usługi stałej opieki prawnej, zyskujesz ciągłe wsparcie wykwalifikowanych prawników specjalizujących się w prawie oświatowym, co umożliwia szybkie i skuteczne rozwiązywanie bieżących problemów formalnych związanych z prowadzeniem niepublicznej placówki. Wykwalifikowani prawnicy oświatowi pozostają do Twojej dyspozycji, aby pomóc Tobie skutecznie radzić sobie z wszelkimi kwestiami formalnymi.
 • Dzięki współpracy z renomowaną kancelarią prawa oświatowego, otrzymasz niezawodne wsparcie prawne dla swojej placówki. Doświadczeni prawnicy specjalizujący się w prawie oświatowym i innych dziedzinach prawa, pomagają rozwiązywać aktualne problemy i wyzwania, z jakimi mogą się spotkać prywatne szkoły, przedszkola czy żłobki w swojej codziennej działalności. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z profesjonalnej pomocy, aby zapewnić swojej placówce oświatowej stabilność i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Oferujemy kompleksowe wsparcie prawne w obszarze prawa oświatowego, które obejmuje m.in.:

Doradztwo dotyczące dotacji oświatowych i finansowania placówek.

Pomoc w procesie rozliczania dotacji oświatowych.

Zapewnienie wsparcia w przypadku kontroli wykorzystania dotacji dla przedszkoli i szkół niepublicznych.

Pomoc w tworzeniu wymaganej dokumentacji i procedur dotyczących otwarcia i prowadzenia placówki.

Konsultacje w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej dla placówki.

Pomoc w tworzeniu statutu placówki bądź w zmianach obowiązującego w jednostce oświatowej statutu.

Poradnictwo w zakresie realizowania obowiązków dyrektora, nauczyciela i wychowawcy.

Doradztwo dotyczące limitów wynagrodzeń dla dyrektorów i pracowników placówek.

Pomoc w planowaniu i wprowadzaniu podwyżek czesnego.

Poradnictwo w zakresie ochrony danych osobowych zgodnie z przepisami RODO.

Wsparcie w zakresie tworzenia regulaminów placówki i prowadzenia akt pracowniczych.

Śledzenie najnowszych zmian w prawie oświatowym i ich wpływu na działalność placówki.

Doradztwo dotyczące dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności w placówkach.

Pomoc w kwestiach formalnych związanych z procesem zatrudniania specjalistów nauczycieli.

Konsultacje w zakresie odpowiedzialności opiekunów i nauczycieli.

Wsparcie związane z kwestiami formalnymi dotyczącymi kwalifikacji nauczycieli i opiekunów.

Pomoc w przypadku kontroli zarządczych w placówce.

Pomoc i wsparcie formalno-prawne w razie przechodzenia przez placówkę różnego typu kontroli, np.: kontrola dokumentacji, kontrola sanitarna, kuratoryjna, finansowa, kontrola placu zabaw, czy ze strony straży pożarnej.

Pomoc w tworzeniu i analizie istniejących umów najmu lokalu, z rodzicami, pracownikami, kontrahentami, specjalistami (terapeuci itp.).

Praca zdalna w placówce.

Auxilia Prawo Oświatowe w liczbach

niepublicznych placówek, które nam zaufały*

godzin obsługi prawnej placówek niepublicznych*

lat specjalizacji w prawie oświatowym

* dane aktualne na dzień 31.12.2022r.

Wspieramy naszych Klientów od dwóch dekad

Firma AUXILIA od 2003 roku świadczy kompleksowe usługi prawne. Nasze doświadczenie skupia się na zapewnianiu skutecznego wsparcia w rozwiązywaniu trudnych kwestii prawnych dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przez dwadzieścia lat na rynku usług prawnych specjalizowaliśmy się w udzielaniu pomocy w skomplikowanych sporach sądowych i pozasądowych, gdzie nasi Klienci konfrontują się z dużo większymi od nich podmiotami, takimi jak instytucje publiczne, organizacje i firmy. Nasze zaangażowanie i skuteczność w reprezentowaniu interesów naszych Klientów przyczyniły się do zdobycia ugruntowanej pozycji na rynku.

10 lat doświadczenia w obszarze wsparcia prywatnych placówek oświatowych

Przez dekadę koncentrowaliśmy się na specjalistycznej pomocy formalno-prawnej dla prywatnych placówek oświatowych, takich jak przedszkola, szkoły, żłobki, kluby dziecięce i inne jednostki systemu oświaty. Nasza oferta obejmuje analizę procedur oraz udzielanie profesjonalnego doradztwa prawno-organizacyjnego, mającego na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami oraz wsparcie w rozwiązywaniu sporów.

Dążymy do zapewnienia naszym Klientom osiągnięcia satysfakcjonujących rozwiązań i bezpieczeństwa prawnego. Długoletnie doświadczenie i specjalizacja w obszarze prywatnych placówek oświatowych przekładają się na wysoką jakość świadczonych usług oraz efektywne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed osobami zarządzającymi  jednostkami oświatowymi.

Nasze wsparcie przy rozwiązywaniu problemów i sporów dotyczących placówek oświatowych dotyczy m.in.:

Dotacje i dofinansowanie:
 • Oferujemy usługi związane z dotacjami i innymi formami dofinansowania placówek oświatowych.
 • Pomagamy w prawidłowym rozliczeniu wykorzystania dotacji oświatowych.
 • Zapewniamy nadzór nad kontrolą wydatkowania dotacji dla szkół i przedszkoli niepublicznych, tak aby kontrola prowadzona przez urzędy i instytucje odbywała się zgodnie z przepisami. Bronimy placówki przed nadużyciami wynikającymi z takich kontroli.
 • W przypadku opóźnionego wysłania wniosku o dotację, istnieją możliwości odwołania.
Procedury i dokumentacja:
 • Przeprowadzamy audyt i wspieramy jednostki w tworzeniu oraz zbieraniu niezbędnej dokumentacji wymaganej do prowadzenia przedszkola lub szkoły niepublicznej.
 • Pomagamy w wyborze lub zmianie formy prawnej dla jednostki niepublicznej oraz w przygotowaniu i modyfikowaniu statutu przedszkola i innych jednostek oświatowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Obowiązki i wynagrodzenia:
 • Weryfikujemy obowiązki dyrektorów, nauczycieli i wychowawców z punktu widzenia wymogów formalnych.
 • Udzielamy konsultacji w zakresie formalnej odpowiedzialności opiekunów i nauczycieli.
 • Monitorujemy zgodność ustalonej wysokości wynagrodzenia nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli, szkół i innych placówek z obowiązującymi przepisami.
 • Pomagamy w formalnościach dotyczących zatrudniania nauczycieli specjalistów.
Kontrole i bezpieczeństwo:
 • Dbamy o to, żeby kontrole, jakie spotykają placówki - przeprowadzane przez kuratorium, sanepid, Państwową Inspekcję Pracy (PIP) i inne instytucje - były realizowane zgodnie z prawem i bez nadużyć.
 • Sprawdzamy dokumentację i pomagamy podczas kontroli finansowych.
 • Zapewniamy wsparcie w zarządzaniu kontrolami w placówkach.
Umowy i regulacje:
 • Przeprowadzamy audyt istniejących umów z rodzicami, pracownikami, kontrahentami oraz umów najmu lokali. Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji zabezpieczającej interesy placówki.
 • Weryfikujemy i przygotowujemy regulaminy, akta pracownicze i inne wymagane dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • Zapewniamy zgodność z przepisami dokumentacji dotyczącej ochrony danych osobowych (RODO).

Jesteśmy świadomi trudności, które napotykasz podczas prowadzenia swojej jednostki oświatowej

Dzięki naszemu doświadczeniu w rozwiązywaniu wyzwań, przed jakimi stoją jednostki systemu oświaty, doskonale rozumiemy specyfikę działania takich podmiotów i zadania, które muszą realizować organy zarządzające. Dlatego opracowaliśmy dedykowaną ofertę - usługę stałego wsparcia prawnego dostosowaną do potrzeb branży oświatowej. Bez względu na to, czy prowadzisz małą, średnią czy nawet dużą szkołę, przedszkole lub inną placówkę, potrafimy pomóc w codziennych problemach prawnych, z jakimi musisz się zmagać. Skontaktuj się z nami poprzez formularz znajdujący się poniżej lub skorzystaj z numeru telefonu: tel. 661 078 898. Jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.

Korzyści ze współpracy z Auxilia Prawo Oświatowe

Kancelaria prawna specjalizująca się w obszarze prawa związanego z edukacją i oświatą.

Usługa stałej opieki prawnej umożliwiająca znaczną redukcję kosztów związanych z każdą udzielaną poradą prawną.

Stała opieka formalno-prawna.

Zespół doświadczonych prawników, którzy zapewniają kompleksową ochronę prawną.

Specjalizujemy się w obszarze finansowania projektów i prawa oświatowego.

Potwierdzone sukcesy w sprawach sądowych przeciwko jednostkom samorządowym.

Prowadzisz niepubliczne przedszkole lub szkołę w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub innych miastach woj. pomorskiego? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.