Auxilia Prawo Oświatowe – Oddział Warszawa

Pomoc prawna i prawnik prawa oświatowego - Warszawa i mazowieckie - dla niepublicznych przedszkoli i szkół

Stała opieka formalna i prawna dla prywatnego przedszkola lub szkoły

Osoby prowadzące niepubliczne przedszkole lub szkołę, bardzo często większość swojego czasu poświęcają na czynności administracyjne i proceduralne. Skomplikowane kwestie formalne, których trzeba pilnować i dopełnić, narzucone zostały przez obowiązujące przepisy. I nie masz wyjścia – musisz je realizować. A co by było, gdyby ktoś inny mógł za Ciebie wykonać te zadania?

Dlatego nasza propozycja polega na tym, żebyś skupił się na prowadzeniu swojej placówki oświatowej od strony merytorycznej i wychowawczej, czyli na tym, co zawsze chciałeś robić i na czym się znasz. Nam pozostaw obszar formalno-prawny. Zakres naszych usług wymieniamy poniżej, ale wiemy jak bardzo istotna może okazać się pomoc także w skomplikowanych rozliczeniach dotyczących wydatkowania na określone cele dotacji oświatowych, które otrzymujesz od gminy. Konkretnej porady prawnej udziela prawnik z należącej do Grupy Kapitałowej AUXILIA S.A. kancelarii prawa oświatowego LEXBRIDGE.

Nasza firma zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej już od 20 lat. Niepubliczne jednostki oświatowe wspieramy od 10 lat. Do tej pory przepracowaliśmy 10 000 godzin, udzielając takiej pomocy 800 placówkom oświatowym.

Działamy na terenie całego kraju – znajdujemy się także blisko Twojej placówki. Z przyjemnością umówimy się na bezpośrednie spotkanie w celu omówienia zasad współpracy między innymi w takich miastach województwa mazowieckiego, jak: Warszawa, Legionowo, Pruszków, Płock, Radom, Siedlce, Ostrołęka, ale także pozostałych miejscowościach.

Napisz do nas! Daj znać, co możemy zrobić dla Twojej szkoły lub przedszkola:

ODDZIAŁ WARSZAWA

AUXILIA PRAWO OŚWIATOWE

tel. 661 078 898

e-mail: info@auxilia.pl

ZASIĘG ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO

Oddział Warszawa Auxilia Prawo Oświatowe swoim zasięgiem obejmuje obszar województwa mazowieckiego. Warto wymienić największe miejscowości w mazowieckiem, do których docierają nasi prawnicy z pomocą prawną dla prywatnych przedszkoli i szkół: Warszawa, Siedlce, Radom, Płock, Ostrołęka, Pruszków, Legionowo oraz inne.

Wspieram niepubliczne przedszkola i szkoły na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego

Na czym polega udzielana przez nas pomoc prawna dla niepublicznych placówek oświatowych?

 • Porady prawne udzielane przez prawników kierujemy do organów prowadzących następujące jednostki systemu oświaty: niepubliczne przedszkola, prywatne szkoły, żłobki i kluby dziecięce, domy wczasów dziecięcych, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, bursy, pozostałe rodzaje placówek oświatowych.
 • Jeśli zdecydujesz się na zamówienie określonej liczby godzin pomocy prawnej, zapewnisz swojej placówce oświatowej stałą opiekę prawną. Dzięki temu masz gwarancję, że Twoja szkoła lub przedszkole będą działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dostarczamy regularne wsparcie i monitorujemy wszelkie formalne procesy zachodzące w prywatnej jednostce oświatowej, pomagając w rozwiązywaniu aktualnych problemów i wyzwań, z jakimi możesz spotkać się w swojej codziennej pracy.
 • Decydując się na zamówienie określonej liczby godzin obsługi prawnej, zyskujesz stałe i nieprzerwane wsparcie prawnicze wykwalifikowanego mecenasa od prawa oświatowego. Dzięki temu masz możliwość na bieżąco, a co najważniejsze, szybko i skutecznie rozwiązywać problemy formalne, z jakimi możesz spotkać się podczas prowadzenia niepublicznej placówki.
 • Dzięki współpracy z kancelarią prawa oświatowego LEXBRIDGE, która należy do Grupy Kapitałowej AUXILIA S.A., otrzymujesz dostęp do stałej i skutecznej pomocy prawnej dla Twojej placówki. Zespół doświadczonych prawników specjalizujących się w prawie oświatowym oraz innych dziedzinach prawa pomaga w rozwiązywaniu aktualnych problemów i wyzwań, z jakimi prywatna szkoła lub przedszkole mogą się spotkać w swojej codziennej działalności.

Porady prawne udzielany przez prawników kancelarii prawa oświatowego dotyczą m.in. takich obszarów, jak:

Dotacje oświatowe i inne formy dofinansowania jednostek systemu oświaty.

Wydatkowanie i roczne rozliczenie dotacji oświatowych.

Kontrola wykorzystania dotacji oświatowych dla przedszkoli i szkół niepublicznych.

Wymagana dokumentacja i procedury związane z otwarciem oraz prowadzeniem niepublicznej jednostki oświatowej.

Wybór odpowiedniej formy prawnej prowadzonej szkoły lub przedszkola niepublicznego.

Wybór odpowiedniej formy prawnej prowadzonej szkoły lub przedszkola niepublicznego.

Statut przedszkola niepublicznego i innych jednostek oświatowych. Zmiany w statucie.

Obowiązki dyrektora, nauczyciela czy wychowawcy w szkole, przedszkolu oraz innych typach placówek od strony formalnej.

Limit wynagrodzeń dyrektora przedszkola, szkoły i pozostałych placówek.

Podwyżka czesnego w przedszkolu i szkole. Wymogi formalne. Jak zaplanować i wdrożyć?

Najnowsze zmiany w prawie oświatowym i ich wpływ na prowadzenie jednostki oświatowej.

Dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności w przedszkolu i szkole. Przywileje, ulgi, obowiązki i procedury.

Zatrudnianie specjalistów nauczycieli w szkole i przedszkolu.

Odpowiedzialność opiekunów i nauczycieli.

Kwalifikacje nauczycieli i opiekunów.

Kontrole zarządcze w przedszkolu i szkole.

Kontrole dokumentacji, sanepidu, kuratorium, PIP, finansowe, placu zabaw, straży pożarnej oraz inne.

Praca zdalna w placówce.

Przygotowanie nowych i analiza istniejących umów najmu lokalu, z rodzicami, pracownikami, kontrahentami, specjalistami (terapeuci itp.).

Wszelkie regulaminy placówki, akta pracownicze czy inne wymagane dokumenty.

Ochrona danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO.

Auxilia Prawo Oświatowe w liczbach

godzin obsługi prawnej placówek niepublicznych*

niepublicznych placówek, które nam zaufały*

lat specjalizacji w prawie oświatowym

* dane aktualne na dzień 31.12.2022r.

Pomagamy naszym Klientom już od 20 lat

AUXILIA jest spółką świadcząca usługi prawne od 2003 roku. Nasza aktywność skupia się na zapewnieniu niezbędnego wsparcia w rozwiązywaniu trudnych kwestii prawnych zarówno dla osób prywatnych, jak i przedstawicieli podmiotów gospodarczych. Przez dwie dekady na rynku usług prawnych, wyspecjalizowaliśmy się w udzielaniu pomocy w trudnych sporach sądowych i pozasądowych, gdzie nasi Klienci muszą konkurować z większymi i silniejszymi podmiotami, takimi jak instytucje publiczne, organizacje czy firmy.

10-letnia specjalizacja we wspieraniu prywatnych placówek oświatowych

Od dekady koncentrujemy się na świadczeniu pomocy formalno-prawnej dla prywatnych placówek oświatowych, takich jak przedszkola, żłobki i kluby dziecięce, szkoły inne jednostki systemu oświaty. Zapewniamy analizę procedur i doradztwo prawne, w celu zapewnienia zgodności z przepisami i wsparcia w prowadzeniu sporów. Naszym celem jest zagwarantowanie naszym Klientom równej szansy na uzyskanie zadowalającego dla nich rozwiązania i zapewnienie bezpieczeństwa prawnego.

Wspieramy jednostki oświaty podczas rozwiązywania problemów i sporów w takich zagadnieniach, jak:

Dotacje i dofinansowanie:
 • Świadczymy usługi dotyczące dotacji i pozostałych metod dofinansowania placówek oświatowych.
 • Pomagamy w zakresie prawidłowego rozliczenia wykorzystania dotacji oświatowych.
 • W przypadku kontroli wydatkowania dotacji dla szkół i przedszkoli niepublicznych, pilnujemy, żeby kontrola realizowana przez urzędy i instytucje została przeprowadzona zgodnie z przepisami. Bronimy placówki przed nadużyciami związanymi z przeprowadzanymi kontrolami.
 • Spóźniony wniosek o dotację nie oznacza najgorszego. Istnieją możliwości odwołania.
Procedury i dokumentacja:
 • Dokonujemy audytu i w razie potrzeby pomagamy stworzyć oraz skompletować wymaganą dokumentację niezbędną do prowadzenia przedszkola lub szkoły niepublicznej.
 • Pomagamy w wyborze lub zmianie formy prawnej dla prowadzonej jednostki niepublicznej oraz w tworzeniu i modyfikowaniu statutu przedszkola i innych jednostek oświatowych, zgodnie z bieżącymi przepisami.
Obowiązki i wynagrodzenia:
 • Weryfikujemy obowiązki dyrektora, nauczyciela czy wychowawcy w placówkach ze względów formalnych.
 • Odpowiedzialność opiekunów i nauczycieli.
 • Wynagrodzenia nauczycieli i dyrektora przedszkola, szkoły i pozostałych placówek.
 • Zatrudnianie nauczycieli specjalistów.
Kontrole i bezpieczeństwo:
 • Kontrole z kuratorium, sanepidu, PIP, inne.
 • Kontrole dokumentacji i finansowe.
 • Kontrole zarządcze w placówkach.
Umowy i regulacje:
 • Audyt istniejących umów z rodzicami, pracownikami, kontrahentami czy umowy najmu lokalu. Przygotowanie prawidłowej i zabezpieczającej interesy placówki dokumentacji.
 • Weryfikacja i przygotowanie zgodnych z przepisami regulaminów, akt pracowniczych oraz innych wymaganych dokumentów.
 • RODO, czyli ochrona danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wiemy, jakie stoją przed Tobą wyzwania

Nasze doświadczenie w rozwiązywaniu problemów, przed którymi stoją jednostki systemu oświaty, pozwala nam rozumieć specyfikę prowadzenia takiej placówki i wyzwań, przed jakimi stoją organy prowadzące. Dlatego stworzyliśmy specjalną ofertę - usługę stałej opieki prawnej dopasowaną do specyfiki branży oświatowej. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, średnią czy naprawdę dużą szkołę, przedszkole bądź inną placówkę, potrafimy pomóc w codziennych dylematach prawnych, z jakimi musisz się mierzyć. Napisz do nas poprzez formularz znajdujący się poniżej. Możesz oczywiście także zadzwonić: tel. 661 078 898.

Korzyści ze współpracy z Auxilia Prawo Oświatowe

Kancelaria prawa oświatowego LEXBRIDGE, która koncentruje swoje działania na zapewnieniu usług prawnych z zakresu prawa dotyczącego edukacji i oświaty.

Wykorzystanie opcji stałej opieki prawnej pozwala na znaczące obniżenie kosztów każdej udzielanej porady prawnej.

Stała opieka formalno-prawna.

Zespół prawników o dużym doświadczeniu, którzy oferują kompleksową ochronę prawną.

Specjalność koncentrująca się na zagadnieniach związanych z prawem oświatowym oraz finansowaniem projektów z tego zakresu.

Potwierdzone dokonania w postępowaniach sądowych kierowanym przeciw jednostkom samorządowym.

Prowadzisz niepubliczne przedszkole lub szkołę w Warszawie lub innych miastach woj. mazowieckiego? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.