Auxilia Prawo Oświatowe – Oddział Kraków

Prawnik prawa oświatowego i pomoc prawna - Kraków i małopolskie - dla prywatnych szkół i przedszkoli

Zapewniamy stałą ochronę formalną i prawno-administracyjną dla Twojej placówki oświatowej!

Podnieś jakość funkcjonowania Twojego przedszkola lub szkoły. Zwolnij się z obowiązku zajmowania się sprawami formalno-prawnymi, które są niezbędne do wykonania, ale zajmują wiele czasu i Twoich zasobów. Przecież, kiedy decydowałeś się na otwarcie placówki oświatowej, na pewno nie planowałeś poświęcać większości swojego czasu na administrację, rozliczenia oraz śledzenie zmian w prawie i przepisach. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Skoncentruj się na merytorycznym prowadzeniu placówki, realizacji zadań wychowawczych i rzeczywistej opiece nad swoimi wychowankami. Zajmiemy się  wszystkimi aspektami formalnymi i prawnymi, które muszą zostać spełnione w związku z ambitnym przedsięwzięciem, jakim jest prowadzenie i troska o prywatne przedszkole, szkołę czy żłobek.

Od 10 lat wspieramy niepubliczne jednostki oświatowe, a zaufało nam już 800 placówek. Przepracowaliśmy więcej niż 10 000 godzin, udzielając porad prawnych takim jednostkom jak Twoja. Jesteśmy dostępni w wielu miejscowościach, włączając w to Kraków oraz inne miasta województwa małopolskiego, takie jak Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Nowy Targ, Gorlice, Zakopane, Bochnia, Wieliczka, Skawina, Brzesko, Proszowice, Limanowa, Myślenice, Gorlice, Stary Sącz czy Niepołomice.

Nie zwlekaj! Zapewnij swojej placówce bezpieczeństwo prawne:

ODDZIAŁ KRAKÓW

AUXILIA PRAWO OŚWIATOWE

tel. 661 078 898

e-mail: info@auxilia.pl

ZASIĘG ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO

Oddział Kraków Auxilia Prawo Oświatowe swoim zasięgiem obejmuje obszar województwa małopolskiego. Wśród miejscowości na terenie Małopolski, do których mogą dotrzeć prawnicy prawa oświatowego z pomocą prawną, można wymienić m.in.: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Gorlice, Zakopane oraz inne.

Wspieram niepubliczne przedszkola i szkoły na terenie Krakowa i województwa małopolskiego

W jaki sposób realizujemy pomoc prawną, którą oferujemy dla prywatnym jednostkom oświatowym?

 • Nasze usługi prawne dedykujemy dla osób prowadzących różne typu jednostki systemu oświaty, takie jak: prywatne przedszkola, szkoły, żłobki, kluby dla dzieci, domy wczasowe dla dzieci, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, bursy oraz inne.

 

 • Zamawiając określoną liczbę godzin doradztwa prawnego, organ zarządzający jednostką jest w stanie zapewnić ciągłą i skuteczną opiekę prawną dla swojej placówki. To daje gwarancję, że Twoje przedszkole lub szkoła będą funkcjonować zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Nasze usługi pozwalają na systematyczne nadzorowanie wszystkich formalnych procesów zachodzących w prywatnej placówce edukacyjnej i wspierają rozstrzyganie trudności oraz wyzwań, które mogą pojawić się w Twojej pracy.
 • Posiadając dostęp do określonej liczby godzin pomocy prawnej, otrzymujesz stałą i efektywną opiekę prawną, co umożliwia rozwiązywanie bieżących problemów formalnych w placówce. Nasze doświadczenie gwarantuje nieprzerwane wsparcie i pomaga w pokonywaniu wszelkich wyzwań prawnych i formalnych, z jakimi możesz się spotkać w swojej pracy.
 • Zapewniamy stałą pomoc prawną dla Twojej placówki poprzez współpracę z kancelarią prawną. Doświadczeni prawnicy specjalizują się w prawie oświatowym oraz innych dziedzinach prawa i są gotowi pomóc w rozwiązywaniu bieżących problemów i wyzwań formalno-prawnych, z jakimi spotykają się prywatne szkoły i przedszkola.

Radcy prawni z kancelarii specjalizującej się w prawie oświatowym świadczą doradztwo prawne w zakresie takich tematów jak:

Sprawdzenie obowiązujących i w razie potrzeby sporządzenie nowych regulaminów placówki, pomoc  w prowadzeniu akt pracowniczych oraz innych wymaganych dokumentów.

Pomoc w podjęciu decyzji o właściwej formie prawnej do prowadzenia prywatnej szkoły czy przedszkola.

Audyt poprawności statutu jednostki oświatowej. Sugerowane zmiany w statucie.

Zadania i obowiązki dyrektora, nauczyciela czy opiekuna z perspektywy formalno-prawnej w szkole, przedszkolu lub innych rodzajach placówek oświatowych.
Maksymalne stawki wynagrodzeń dla dyrektora przedszkola, szkoły oraz innych jednostek oświatowych.
Jak poradzić sobie z podwyżką czesnego w przedszkolu i szkole od strony formalnej?

Doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych zgodnie z RODO.

Przygotowywanie nowych oraz weryfikacja aktualnie obowiązujących tego typu regulacji w placówce w zakresie wynajmu nieruchomości, umów z rodzicami, kontrakty z pracownikami, partnerami biznesowymi, specjalistami (np. terapeutami).
Kontrole oraz inspekcje związane z dokumentacją, inspekcja sanitarna, z kuratorium oświaty, z Państwowej Inspekcji Pracy, kontrole finansowe, inspekcje placów zabaw, ze straży pożarnej i inne.

Wsparcie formalne podczas kontroli ze strony jst w sprawie wydatkowania dotacji oświatowych.

Kwestie związane z aktualizacją podstawowej kwoty dotacji oświatowej.

Merytoryczna pomoc w kwestiach dotyczących rozliczania wydatkowania dotacji oświatowych przez placówki.

Wsparcie w formalnościach związanych z uzyskiwaniem dofinansowania dla przedszkoli i szkół prywatnych.

Najnowsze zmiany w prawie oświatowym i ich potencjalny wpływ na sposób prowadzenia placówki.

Jak należy postępować w przypadku pojawienia się w placówce dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności (WOPFU, IPET)?

Formalne kwestie związane z właściwymi kwalifikacjami nauczycieli oraz nauczycieli specjalistów do szkół i przedszkoli.

Zakres odpowiedzialności opiekunów i nauczycieli podczas prowadzenia zajęć w przedszkolu czy szkole.

Niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą kwalifikacje nauczycieli i opiekunów.

Jak przeprowadzać i weryfikować kontrole zarządcze w przedszkolu i szkole?

W jaki sposób realizować możliwość pracy zdalnej w placówce w zgodzie z obowiązującymi przepisami?

Auxilia Prawo Oświatowe w liczbach

godzin obsługi prawnej placówek niepublicznych*

niepublicznych placówek, które nam zaufały*

lat specjalizacji w prawie oświatowym

* dane aktualne na dzień 31.12.2022r.

Rozwiązujemy problemy prawne naszych Klientów już od 20 lat

AUXILIA to firma świadcząca usługi prawne od 2003 roku. Skupiamy naszą działalność na zapewnianiu wsparcia w rozwiązywaniu kwestii prawnych. Posiadając ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze usług prawnych, skutecznie pomagamy prowadzić i wygrywać spory sądowe i pozasądowe.

Już 10 lata pomagamy niepublicznym placówkom oświatowym

Przez ostatnie dziesięciolecie koncentrujemy naszą aktywność na dostarczaniu usług formalno-prawnych dla prywatnych placówek oświatowych, takich jak przedszkola, żłobki, kluby dziecięce oraz inne jednostki systemu oświaty. Oferujemy kompleksową analizę procedur oraz doradztwo prawne, mające na celu zapewnienie pełnej zgodności prowadzonej jednostki z obowiązującymi przepisami oraz wsparcie w przypadku sporów. Naszym priorytetem jest zapewnienie naszym Klientom skutecznego wsparcia prawnego i osiągnięcie satysfakcjonujących dla nich rozwiązań.

Wspieramy jednostki oświaty podczas rozwiązywania problemów i sporów związanych z różnorodnymi zagadnieniami, takimi jak:

Umowy i regulacje:
 • Przeprowadzamy audyt umów zawartych przez placówki oświatowe z pracownikami, rodzicami, kontrahentami czy umów najmu lokalu. W razie takiej potrzeby sporządzamy prawidłowe i zabezpieczające interesy placówki umowy oraz dokumentację.
 • Weryfikujemy i przygotowujemy zgodne z przepisami akta pracownicze, regulamin oraz inne wymagane dokumenty.
 • Sprawdzamy zgodność przepisów dotyczących RODO w placówce.
Procedury i dokumentacja:
 • Dokonujemy audytu i w razie potrzeby pomagamy sporządzić oraz skompletować wymaganą dokumentację niezbędną do prowadzenia przedszkola lub szkoły niepublicznej.
 • Pomagamy w wyborze lub zmianie formy prawnej dla niepublicznych jednostek oświatowych, a także udzielamy wsparcia w tworzeniu i modyfikowaniu statutu przedszkoli i innych placówek edukacyjnych, z uwzględnieniem aktualnych przepisów.
Obowiązki i wynagrodzenia:
 • Weryfikujemy obowiązki, które musi spełniać dyrektor, nauczyciel czy wychowawca w placówkach oświatowych według wymogów formalnych.
 • Analizujemy formalne elementy odpowiedzialności, jakie spoczywają na nauczycielach i opiekunach w trakcie realizacji ich zadań w placówce edukacyjnej.
 • W polu naszego działania znajduje się także ocena zgodności kwot wynagrodzeń przyznawanych nauczycielom i dyrektorom ze względu na aktualnie obowiązujące rozporządzenia.
 Dotacje i dofinansowanie:
 • Świadczymy usługi związane z formalnościami dotyczącymi przyznawania przez jst dotacji oświatowych oraz innymi metodami finansowania placówek.
 • Przygotowujemy właściwe dokumenty finansowe i wspomagamy w prawidłowym rozliczaniu dotacji oświatowych.
 • W zakresie kontroli wydatkowania dotacji dla niepublicznych szkół i przedszkoli, angażujemy się w zapewnienie zgodności przeprowadzanych inspekcji przez urzędy i instytucje z obowiązującymi przepisami. Naszym priorytetem jest ochrona placówek przed nadużyciami związanymi z takimi kontrolami. Dążymy do zapewnienia, że kontrola jest przeprowadzana w sposób sprawiedliwy i zgodny z prawem, chroniąc interesy naszych Klientów.
 • Wysłanie zbyt późno wniosku o dotację nie oznacza, że nie otrzymasz dofinansowania. Z takiej sytuacji można wybrnąć!
Kontrole i bezpieczeństwo:
 • Udzielamy formalnego wsparcia w przypadku przeprowadzania w placówce różnego rodzaju kontroli, np. kontrole finansowe, dokumentacji, kontrole z kuratorium, sanepidu, PIP, inne.

Znamy Twoje problemy

Dzięki naszemu szerokiemu doświadczeniu w rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się jednostki systemu oświaty, posiadamy głęboką wiedzę o specyfice prowadzenia placówek edukacyjnych i unikalnych wyzwaniach, jakie stoją przed organami prowadzącymi.

W związku z tym opracowaliśmy specjalną ofertę - usługę stałej opieki prawnej. Bez względu na to, czy prowadzisz niewielkie, średnie czy duże przedszkole, szkołę lub inną placówkę, jesteśmy w stanie pomóc w codziennych dylematach prawnych, z którymi musisz się zmagać. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza, który znajdziesz poniżej, lub skorzystaj z numeru telefonu: 661 078 898.

Korzyści ze współpracy z Auxilia Prawo Oświatowe

Kancelaria LEXBRIDGE to ceniona kancelaria prawna, która specjalizuje się w usługach prawnych z zakresu prawa oświatowego.

Poprzez skorzystanie z możliwości stałej obsługi prawnej, możesz znacząco zredukować wydatki na każdą indywidualną konsultację prawną.

Stała ochrona prawna dla niepublicznej placówki.

Grupa wysoko wykwalifikowanych prawników oferująca wszechstronną ochronę prawna w pełnym zakresie.

Jesteśmy wyspecjalizowani w zagadnieniach dotyczących prawa oświatowego oraz rozliczaniu dotacji oświatowych.

Udokumentowane sukcesy w prowadzeniu spraw sądowych przeciwko jednostkom samorządowym.

Prowadzisz niepubliczne przedszkole lub szkołę w Krakowie lub innych miastach woj. małopolskiego? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty Auxilia S.A w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług Auxilia S.A (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.